قیمت دستگاه حضور و غیاب【خرید دستگاه ساعت زنی ارزان】

قیمت خرید انواع دستگاه ساعت زنی + نکات مهم خرید

قیمت دستگاه حضور و غیاب یکی از فاکتورهای مهمی است که در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب باید به آن توجه داشته باشید. در حال حاضر انواع بسیار متنوعی از دستگاه‌های ساعت زنی از برندهای مختلف در بازار عرضه می‌شود، که بدون توجه به پارامترهای مهم از جمله قیمت آن، نمی‌توانید یک سیستم مناسب و به صرفه برای کسب و کار خود انتخاب نمائید. اینجا لیستی از سیستم‌های پر فروش با رنج قیمت متنوع (حتی دستگاه حضور و غیاب ارزان) را برای شما فراهم کرده‌ایم.

لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب

برای مشاهده مشخصات هر دستگاه بر روی تصویر آن کلیک کنید.

 

قیمت-دستگاه-حضور-و-غیاب-uface-302قیمت : حدود 7.400.000 تومان

قیمت-دستگاه-speedfaceقیمت : حدود 22.000.000 تومان

biostation2-priceقیمت : بالای 30.000.000 تومان

 

facestation-f2-priceقیمت : حدود 64.000.000 تومان

ubio-x-face-priceقیمت : بالای 30.000.000 تومان

قیمت-دستگاه-حضور-و-غیاب-g3قیمت : بالای 11.000.000 تومان

 

قیمت-دستگاه-حضور-غیاب-uf100قیمت : حدود 3.700.000 تومان

fe500-priceقیمت : حدود 27.000.000 تومان

قیمت-دستگاه-حضور-غیاب-f22قیمت : حدود 3.500.000 تومان

 

قیمت-دستگاه-ubio-x-slimقیمت : حدود 20.500.000 تومان

pface202-priceقیمت : حدود 9.400.000 تومان

قیمت-دستگاه-حضور-غیاب-uface402قیمت : حدود 7.700.000 تومان

 

قیمت-دستگاه-حضور-غیاب-ارزانقیمت : حدود 1.900.000 تومان

قیمت-دستگاه-حضور-غیاب-st-elite-fقیمت : حدود 4.200.000 تومان

face-a1-priceقیمت : حدود 6.500.000 تومان

 

خرید-دستگاه-حضور-غیاب-fingkeyقیمت : حدود 15.000.000 تومان

خرید-دستگاه-حضور-غیاب-tmf850قیمت : حدود 7.850.000 تومان

دستگاه-حضور-غیاب-ارزان-k30قیمت : حدود 3.300.000 تومان

 

خرید-دستگاه-حضور-غیاب-mb2000قیمت : حدود 5.500.000 تومان

قیمت-دستگاه-حضور-غیاب-ubioxpro-liteقیمت : حدود 31.500.000 تومان

توجه : این سایت فعالیتی در زمینه خرید و فروش دستگاه حضور و غیاب ندارد و این پست صرفاً جهت اطلاع رسانی به شما عزیزان ایجاد شده است. جهت مشاهده مشخصات دستگاه‌ها به بخش معرفی دستگاه حضور و غیاب مراجعه نمائید.

برای دریافت قیمت های بیشتر می توانید از سایت‌های زیر نیز استفاده نمائید:

قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب این بخش را بخوانید!

یکی از مهمترین نکات در خرید دستگاه حضور و غیاب ، قیمت آن است. بیشتر کاربران به سمت دستگاه‌های ارزان می‌روند و برای برخی کیفیت مهمتر است. در این بخش می‌توانید لیست قیمت انواع دستگاه حضور و غیاب را مشاهده کرده و با هم مقایسه کنید، تا در نهایت یک انتخاب درست داشته باشید. با مقایسه قیمت دستگاه حضور و غیاب از برندهای مختلف،  می‌توانیم سیستم‌های موجود در بازار را به چهار گروه تقسیم کنیم.

1. دسته اول محصولات شرکت‌های Suprema و Virdi هستند که علیرغم داشتن کیفیت مناسب، قیمت بسیار بالایی دارند و گزینه مناسبی برای خرید ارزان قیمت نیستند. بنابراین اگر دنبال دستگاه حضور و غیاب ارزان هستید، سراغ محصولات این شرکت‌ها نروید.
2. گروه دوم مربوط به شرکت‌هایی مانند ZKTeco و Timmy است. محصولات این شرکت‌ها دارای محدوده قیمت ارزان و متوسط هستند. دستگاه‌های پائین‌تر از 4 میلیون تومان کیفیت خوبی ندارند و معمولاً‌ خرید این دستگاه‌ها برابر است با دور ریختن پول و تقبل هزینه مجدد برای خرید دستگاه حضور غیاب دیگر. اما محصولات بالاتر از 4 میلیون تومان مربوط به این شرکت‌ها کیفیت و عملکرد نسبتاً‌ مناسبی دارند و می‌توان بر روی آنها حساب باز کرد.
3. دستگاه‌های حضور و غیاب تولید شرکت‌های داخلی قیمت متوسط و عملکرد نسبتاً قابل قبولی دارند. جهت خرید می‌توانید با بررسی بیشتر از محصولات داخلی نیز استفاده نمائید.
4. دسته چهارم محصولات متفرقه خارجی هستند که قیمت پائینی داشته ، اما از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. این دستگاه‌ها هم ارزش خرید ندارند.

نکته : قیمت ارزان همیشه به معنی بی کیفیت بودن نیست. بعضی از دستگاه‌ های حضور و غیاب علیرغم ارزان بودن، کیفیت نسبتاً خوبی هم دارند. بنابراین اگر بودجه مورد نظر شما برای خرید دستگاه حضور و غیاب کمتر از 5 میلیون تومان است، نا امید نباشید. با بررسی و جستجوی بیشتر و دقیق‌تر، قطعاً دستگاه نسبتاً مناسبی را می‌توانید پیدا کنید.

 

عوامل مؤثر بر قیمت  دستگاه حضور و غیاب

کیفیت-در-مقابل-قیمت-دستگاه-حضور-غیاب

برند

برندهای مختلفی در بازار حضور و غیاب ایران حضور دارند. محصولات شرکت‌های Suprema، Virdi ، ZKTeco، Timmy، Nitgen و چند شرکت خارجی دیگر، در کنار محصولات شرکتهای تولید کننده داخلی، بازار دستگاه‌های حضور و غیاب را در دست دارند.
برندهای معتبر Suprema و Virdi از قیمت بالایی برخوردارند. محصولات شرکت ZKTeco از لحاظ قیمت در رده متوسط قرار می‌گیرند. البته بعضی از محصولات این شرکت بسیار ارزان بوده، اما از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. قیمت دستگاه های حضور و غیاب داخلی نیز در رده متوسط است.

راهکار ثبت تردد (احراز هویت)

فناوری ثبت تردد، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تأثیر گذار بر قیمت است که در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب باید به آن توجه داشته باشید. در میان این فناوری‌ها، کارت و اثر انگشت قیمت ارزان‌ تری نسبت به تکنولوژی تشخیص چهره، شناسایی کف دست و عنبیه‌ دارند.
البته این نکته را در نظر بگیرید که در حال حاضر بیشتر دستگاه‌های ساعت زنی به صورت ترکیبی از چند فناوری تولید و عرضه می‌شوند. به طور مثال دستگاه ثبت تردد فقط اثر انگشت یا فقط تشخیص چهره در بازار کمتر دیده می‌شود و دستگاه‌ها به صورت ترکیبی اثر انگشت+کارت ، تشخیص چهره+اثر انگشت ، کارت+اثر انگشت+تشخیص چهره و … هستند. بالطبع دستگاه‌های ترکیبی قیمت بالاتری از دستگاه‌های تک عاملی دارند.
بنابراین وقتی قیمت دو دستگاه تشخیص چهره را باهم مقایسه می‌کنید، امکانات دیگر دستگاه را هم مد نظر داشته باشید. دستگاه تشخیص چهره‌ای که دارای کارتخوان و اثر انگشت هم می‌باشد، معمولاً قیمت بالاتری از دستگاه تشخیص چهره به همراه کارتخوان دارد.

سرعت پردازش و ظرفیت حافظه

شناسایی و ثبت سریع ترددها و حافظه ذخیره سازی ، دو عامل بسیار مهم در ارزیابی عملکرد دستگاه حضور و غیاب بوده و در قیمت تمام شده آن تأثیر گذارند. بنابراین در خرید دستگاه حضور غیاب به آن توجه ویژه ای داشته باشید.
هرچه سرعت پردازش و گنجایش ثبت نام کاربران در یک دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد، قیمت آن دستگاه بالاتر خواهد بود.

قابلیت کنترل تردد

بیشتر دستگاه‌های ساعت زنی جدید، قابلیت کنترل تردد یا اکسس کنترل نیز دارند. یعنی با اتصال این دستگاه‌ها به انواع گیت، راه‌بند و قفل هوشمند، می‌توان ورود و دسترسی افراد به یک محوطه را مدیریت کرد. دستگاه‌هایی که چنین ویژگی را دارند، گران‌تر از سایر دستگاه‌ها هستند.

پورت‌های ارتباطی

پورت Rs232 ، شبکه سیمی و Usb متداول‌ترین روش‌های ارتباط با دستگاه حضور و غیاب هستند. تعداد و نوع پورت‌ها بر قیمت دستگاه حضور غیاب تأثیر گذار است. پورت Com یا Rs232 ارزان‌ترین پورت بوده و کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. شبکه بی سیم (Wifi)، به صورت اختیاری (Optional) بر روی دستگاه‌های ثبت تردد نصب می‌شود. اگر به این پورت نیاز داشتید، باید هزینه بیشتری را برای خرید آن  تقبل کنید.

امکانات جانبی

امکانات و قابلیت‌های زیادی را می‌توان به دستگاه حضور و غیاب اضافه کرد. باتری، دوربین داخلی، استاندارد IP و IK، استاندارد POE، کارتخوان اضافی، قابلیت ضد دستکاری و … از جمله امکاناتی هستند که در صورت استفاده در دستگاه حضور و غیاب قیمت تمام شده آن را افزایش خواهند داد.

نرم افزار حضور و غیاب

یکی از فاکتورهای مهم در قیمت تمام شده سیستم حضور و غیاب، نرم افزار آن است. بسیاری از افراد به این نکته توجه چندانی ندارند و فقط قیمت دستگاه را در نظر می‌گیرند. برخی از شرکتهای فروشنده، در کنار دستگاه ساعتی زنی، یک نرم‌افزار رایگان با امکانات محدود ارائه می‌دهند که ممکن است نیازهای کسب و کار شما را برآورده سازد. اما اگر نیاز به نرم‌افزار پیشرفته‌تر داشته باشید،‌ باید بهای بیشتری بپردازید.

 

خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان

1. خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت چینی

بیشتر دستگاه‌هایی که قیمت پائین‌تر از 4.000.000 تومان دارند، از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. این سیستم‌‌ها به خصوص در شرایط حساس مانند سازمان‌‌های بزرگ (تعداد پرسنل زیاد)، فضا‌ی باز و شرایط آب و هوایی گرم و سرد و … کارایی لازم را ندارند. اکثر دستگاه‌ های ساعت زنی ارزان اسکنر یا دوربین با کیفیتی ندارند و به خصوص پس از گذشت زمان با افت محسوس کیفیت روبرو خواهند شد. البته دستگاه های حضور و غیاب ارزان، همیشه بی کیفیت نیستند. بعضی از این سیستم‌ها علیرغم پائین بودن قیمت، عملکرد نسبتاً‌ مناسبی هم دارند.

2. خرید دستگاه حضور و غیاب کارکرده

خرید دستگاه‌ حضور و غیاب کارکرده ، گزینه مناسبی جهت صرفه جویی در هزینه‌ها نمی‌باشد. اگر می‌خواهید پولتان را دور بریزید، حتماً‌ اینکار را انجام دهید. علل مختلفی وجود دارد که موجب می‌شود، دستگاه حضور و غیاب کارکرده گزینه مناسبی جهت خرید نباشد.
درباره خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم ، یک مقاله جداگانه نوشته شده است. توصیه می‌کنم اون پست را هم مطالعه کنید.

3. انتخاب درست – حذف آپشن‌های اضافی از دستگاه منتخب

اگر قبل از خرید، نیازها و خواسته‌های خود را از دستگاه ساعت زنی مشخص کنید. با دید بازتری می‌توانید گزینه مناسب شرکت خود را انتخاب کرده و خریداری نمائید. . اگر دستگاه حضور و غیاب را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید، در واقع دستگاه را ارزان‌ تر خریده‌اید. چرا که این دستگاه نیازهای کسب و کار شما را مرتفع خواهد کرد و دیگر نیازی به تعویض زودهنگام دستگاه و تقبل هزینه بیشتر نخواهید داشت.
حذف امکانات اضافی می‌تواند راهکاری برای کاهش هزینه خرید دستگاه حضور غیاب باشد. به طور مثال امکاناتی نظیر Wifi، POE، کارتخوان اضافی، ظرفیت حافظه بیشتر و … از جمله امکانات اختیاری هستند که اگر نیاز ضروری به آنها ندارید، می‌توانید در هنگام خرید آنها را حذف کنید.
بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب جدید، امکان کنترل دسترسی نیز دارند و قیمت آنها بالاتر است. بنابراین اگر نیازی به راه‌اندازی سیستم کنترل تردد ندارید، سیستمی را انتخاب کنید که قابلیت کنترل تردد نداشته باشد.

نرم‌افزار حضور و غیاب نیز بخشی از اتوماسیون ثبت تردد است که به همراه دستگاه ساعت‌زنی خریداری می‌شود. بنابراین هزینه تمام شده شما برابر است با قیمت دستگاه به علاوه قیمت نرم افزار. البته برخی از شرکت‌‌ها در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب، یک نرم‌افزار رایگان با امکانات محدود در اختیار شما قرار می دهند. نرم افزار حضور و غیاب رایگان معمولاً‌ جوابگوی کسب و کارهای کوچک و گاهی متوسط می‌باشد. بنابراین هنگام خرید بررسی کنید که آیا فروشنده به شما نرم‌افزار رایگان می‌دهد یا نه ؟ در صورتی که خرید دستگاه شامل نرم افزار رایگان می‌شود، ببنید آیا امکانات آن جوابگوی شرکت شما خواهد بود ؟ اگر جواب مثبت است، بخت با شما یار بوده و دیگر نیازی به خرید نرم افزار پیشرفته ندارید و قیمت تمام شده سیستم حضور و غیاب برای شما پائین‌تر خواهد بود.

 

سوالات متداول

دستگاه حضور و غیاب را با چه قیمت می توان خرید؟

با توجه به تنوع محصولات از برندهای مختلف، قیمت دستگاه های حضور و غیاب نیز متفاوت است. در حال حاضر دستگاههای ساعت زنی از قیمت حدود 2 میلیون تومان تا بالای 50 میلیون تومان در بازار موجود است که باید بر اساس نیاز خود آنها را انتخاب کنید

عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور و غیاب کدامند ؟

برند ، روش ثبت تردد ، سرعت پردازش و ظرفیت حافظه ، پورتها و امکانات جانبی

کدام برند حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب ارزان ارائه می دهد؟

در حال حاضر در بازار ایران، برند zkteco ارزان ترین دستگاه های حضور و غیاب را ارائه می دهد

3 راهکار خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان کدامند ؟

خرید دستگاه حضور و غیاب کارکرده، خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان اما بی کیفیت، حذف آپشنهای اضافی و کاهش قیمت دستگاه

1 دیدگاه

  1. قیمت هایی که گذاشتید خیلی بالاست . کاش از دستگاه های ساعت زنی ارزان هم معرفی می کردید . من دستگاه حضور و غیاب میخوام بخرم اما با قیمت 2 میلیون تومان اگه چیزی سراغ دارید لطفعا معرفی کنید مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا