سیستم کنترل تردد خودرو : مدیریت هوشمند پارکینگ

معرفی تجهیزات سیستم کنترل تردد پارکینگ + شرکتهای فعال در این حوزه

سیستم کنترل تردد پارکینگ، راهکاری است که ورود و دسترسی انواع وسایل نقلیه به محوطه Parking را مدیریت می‌کند. مدیریت سنتی پارکینگ‌ها مشکلات زیادی از جمله بی‌نظمی در ورود و خروج و  پارک خودرو به همراه دارد. اما به کارگیری یک سامانه هوشمند، مزایای فراوانی برای صاحبان شرکت‌ها و  Parkingها به ارمغان خواهد آورد. سیستم کنترل تردد هوشمند پارکینگ ویژگی‌های پیشرفته ای ارائه می دهد که در آن پارامترهای ورود می تواند بر اساس عواملی مانند روز ، ساعت، نوع اعتبار و … باشد. در این سیستم شما می‌توانید وسایل نقلیه مجاز و غیر مجاز را تعریف کنید. در این صورت به جز وسایل نقلیه مجاز، سایر  وسایل نقلیه اجازه ورود و دسترسی به Parking را نخواهند داشت. 

کنترل-تردد-خودرو-پارکینگ

 

منظور از پارکینگ هر محوطه‌ای است که امکان پارک کردن خودرو و سایر وسایل نقلیه در آن امکان‌پذیر باشد. بنابراین در این تعریف، پارکینگ‌های عمومی و اختصاصی، گاراژ‌ها و محوطه حیاط یا پیلوت شرکت‌ها به عنوان پارکینگ شناخته می‌شود. در این بخش به طور کامل با سیستم کنترل تردد خودردو، انواع تجهیزات آن و راهکارهای مورد استفاده در Parking آشنا خواهیم شد. ویدئوی زیر اطلاعات اجمالی درباره سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

اگر کسب و کار شما مرتبط با کنترل تردد پارکینگ استو خدمات یا محصولاتی برای فروش دارید، در این بخش می‌توانید آن را معرفی کنید. ( تبلیغ کسب و کار و محصولات مرتبط ) برای تبلیغ کالا یا خدمات مرتبط با این بخش، از طریق واتس‌آپ پیام دهید)

 

آنچه در این مطلب مشاهده خواهید کرد پنهان

سیستم مدیریت هوشمند (کنترل تردد) پارکینگ شامل چه تجهیزاتی است ؟

سیستم کنترل تردد خودرو از تجهیزات سخت افزاری و نرم‌ افزاری مختلفی از جمله کارت، کارتخوان، انواع مانع (گیت، درب، راه‌بند)، آنتن RFID، دستگاه کنترل تردد ، پنل اکسس کنترل، دوربین و نرم‌افزار پلاک خوان، سیستم هشدار و نرم‌افزار مدیریت پارکینگ تشکیل شده است.

تجهیزات RFID : شامل کارت، تگ، کارتخوان، آنتن یا Reader برد بلند می شود. این تجهیزات پرکاربردترین راهکار در سیستم کنترل تردد هوشمند پارکینگ هستند.

دستگاه کنترل تردد یا اکسس کنترل : در بعضی از Parking ها مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه میتواند از طریق کارت، اثر انگشت، تشخیص چهره، شناسایی عنبیه و اسکن کف دست، هویت افراد را تشخیص داده و در صورت مجاز بودن آن، سیگنالی را جهت باز شدن مسیر ورود یا خروج پارکینگ صادر نماید.

دوربین و نرم افزار پلاک خوان : از تجهیزات کاربردی در سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ هستند. در این روش از شناسایی و بررسی شماره پلاک خودرو جهت صدور مجوز عبور استفاده می شود.

راهبندیکی از تجهیزات کاربردی در انواع سیستم کنترل تردد پارکینگ است. در Parking ها اغلب از راهبند میله ای و گاهی از راهبند کشویی استفاده می شود.

نرم افزار کنترل تردد : در بعضی از سیستمهای کنترل تردد خودرو آنلاین، برای مدیریت تجهیزات مورد استفاده قرار میگیرد و در نهایت گزارش کاملی از نحوه عملکرد سیستم و ورود و خروج ها در اختیار شما قرار میدهد. برای آشنایی بیشتر به پست نرم افزار کنترل تردد مراجعه نمائید.

تجهیزات-کنترل-تردد-پارکینگ

این سیستم می‌تواند به سادگی یک پارکینگ کوچک خانگی باشد که شامل یک ریموت کنترل و درب دارای کنترلر است. به این نوع سیستم‌ها که کنترل و مدیریت عبور و مرور توسط یک کنترلر ، کارتخوان یا دستگاه کنترل تردد در جلوی درب انجام می‌شود، کنترل تردد مستقل یا آفلاین (offline) گفته می‌شود.

سیستم کنترل تردد پارکینگ می‌تواند بسیار گسترده‌تر و پیچیده‌تر بوده و از تجهیزات بیشتری استفاده کند. در پارکینگ‌هایی که تعداد عبور و مرور وسایل نقلیه زیاد و یا تعداد ورودی و خروجی‌ها متعدد است، از روشهای پیشرفته‌تری استفاده می‌شود. در این Parkingها، معمولاً مدیریت سیستم توسط یک نرم‌افزار کنترل تردد خودرو انجام می‌شود. به این نوع سیستم، کنترل تردد آنلاین گفته می‌شود.

نوع مدیریت پارکینگ‌ها نیز متفاوت است. به طور مثال مدیریت پارکینگ‌ های عمومی و تجاری بیشتر بر روی زمان توقف خودروها و دریافت هزینه پارک متمرکز است. اما در پارکینگ‌های خصوصی مانند پارکینگ ساختمان‌های مسکونی، ادارات و شرکت‌ها، تمرکز بر روی احراز هویت و کنترل مجوز دسترسی به محوطه Parking قرار دارد.

 

راهکارهای کنترل تردد خودرو یا مدیریت هوشمند پارکینگ

فناوری RFID یکی از مؤثرترین و راهبردی‌ترین راهکارهای سیستم کنترل تردد خودرو است. از این فناوری به چند روش می‌توان در پارکینگ‌ ها استفاده نمود : کارت و کارتخوان – آنتن برد بلند و تگ. علاوه بر این دو روش، راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

 

1. کارت و کارتخوان RFID

 

کنترل-تردد-خودرو-با-کارت

 

تکنولوژی rfid یکی از پرکاربردترین روش‌های دسترسی در سیستم‌های کنترل تردد از جمله مدیریت هوشمند پارکینگ است. عملکرد آن نیز بسیار ساده است. کارتخوان می‌تواند یک Reader ساده و یا یک دستگاه کنترل تردد مجهز به کارتخوان rfid باشد. هنگام ورود خودرو به پارکینگ، کارت توسط Reader یا دستگاه کنترل تردد خوانده شده  و در صورت احراز هویت یا تأیید اعتبار کارت، مسیر ورود به محوطه Parking باز می‌شود.

 

2. آنتن RFID(UHF)

در بعضی از پارکینگ‌ها، به خصوص Parking اختصاصی مجتمع‌های مسکونی و شرکت‌ها  از آنتن برد بلند UHF جهت کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه استفاده می‌شود. در این روش به محض نزدیک شدن خودرو به محوطه Parking (حداکثر تا فاصله 15 متری)، آنتن نصب شده در جلوی پارکینگ، اطلاعات تگ نصب شده بر روی شیشه یا داخل خودرو را خوانده و پس از تأیید اعتبار، امکان ورود میسر می‌شود. در این روش سرعت ورود وسایل نقلیه بیشتر از روش قبلی است و ترافیک و صف خودرو برای ورود به پارکینگ تشکیل نمی‌شود. چرا که در این روش‌ نیازی به توقف خودرو جهت بررسی مجوز نیست و به محض ورود خودرو به محدوده شناسایی آنتن، سیستم عمل می‌کند.

 

3. دستگاه کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد یکی از تجهیزات اصلی در سیستم‌ کنترل تردد خودرو در پارکینگ است. این دستگاه علاوه بر فناوری RFID می‌تواند  از روش‌های دیگر نیز جهت احراز هویت و اعتبار سنجی استفاده نماید. فناوری‌های بیومتریک (اثر انگشت، تشخیص چهره و …)، فناوری‌های مبتنی بر موبایل (NFC و Bluetooth)، اسکن Qr Code ، راهکارهای دیگری هستند که بر روی انواع دستگاه کنترل تردد نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طرز کار این فناوری‌ها نیز کاملاً‌ ساده بوده و اکثر افراد با آن‌‌ها آشنایی دارند. فقط کافی است انگشت خود را بر روی سنسور قرار دهید، روبروی دوربین تشخیص چهره دستگاه قرار گیرید و یا گوشی خود را در محدوده شناسایی دستگاه قرار دهید. پس از شناسایی و تأیید، بلافاصله راهبند پارکینگ بالا رفته و مسیر ورود به محوطه مورد نظر باز می‌شود.

منظور از دستگاه کنترل تردد، همان دستگاه‌های ثبت تردد هستند که علاوه بر حضور و غیاب در کنترل تردد نیز به کار می‌روند. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه‌ها بر روی لینک روبرو کلیک نمائید : معرفی برترین دستگاه های حضور و غیاب در بازار کشور

 

4. سامانه پلاک خوان خودرو

دوربین-پلاک-خوان

سامانه پلاک خوان خودرو، یکی از راهکارهای مدرن و دقیق در سیستم کنترل تردد پارکینگ است که از طریق تشخیص پلاک انواع وسایل نقلیه آنها را شناسایی می‌کند و در صورت مجاز بودن، اجازه دسترسی می‌دهد. این سیستم شامل دو بخش دوربین پلاک خوان و نرم‌افزار تشخیص پلاک است. در این روش یک دوربین پلاک خوان در ورودی Parking نصب می‌شود. به محض نزدیک شدن خودرو، پلاک آن توسط دوربین پلاک خوان اسکن شده و در صورت تأیید اعتبار آن توسط نرم‌افزار پلاک خوان، اجازه ورود داده می‌شود. بنابراین عملکرد این سامانه شامل سه مرحله می‌شود :

 • اسکن پلاک خودرو توسط دوربین پلاک خوان
 • بررسی پلاک توسط نرم افزار پلاک خوان و تشخیص مجاز یا غیر مجاز بودن آن (برای ورود به پارکینگ)
 • صدور مجوز ورود (باز شدن درب یا بالا آمدن راه‌بند)

سامانه-پلاک-خوان

5. استفاده از روش ترکیبی در کنترل تردد پارکینگ

شما می‌توانید از تمام روش‌هایی که گفته شد، به صورت ترکیبی در سیستم کنترل تردد پارکینگ استفاده کنید. راهکار ترکیبی معمولاً در اماکنی به کار می‌رود که امنیت ورود و خروج از اهمیت بالایی برخوردار است.

مثال : به محض نزدیک شدن خودرو به پارکینگ، ابتدا پلاک خودرو توسط پلاک خوان اسکن می‌شود. در صورت تأیید اعتبار پلاک، شخص باید از طریق کارت یا اثر انگشت و …  بر روی دستگاه کنترل تردد شناسایی و تأیید شود. اگر هر دو روش با موفقیت صورت گیرد، مجوز دسترسی (ورود) صادر می‌شود، اما اگر یکی از روش‌ها موفقیت آمیز نباشد، مجوز ورود لغو می‌شود.

در اماکنی که امنیت ورود بسیار زیاد است می‌توان تعداد روشهای شناسایی را افزایش داد. به طور مثال از 3 روش شناسایی به صورت ترکیبی استفاده نمود.

 

نرم افزار کنترل تردد خودرو و نرم افزار پلاک خوان

برخی از کاربران آنقدر بر روی تجهیزات سخت‌افزاری متمرکز می‌شوند که گاهی از نرم‌افزار غافل می‌شوند. در صورتی که نرم‌افزارها نقش به سزایی در اتوماسیون‌های مختلف دارند.

در سیستم‌های کنترل تردد خودرو ( مدیریت پارکینگ) دو نرم افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد : نرم افزار مدیریت و کنترل تردد پارکینگ و نرم افزار پلاک خوان. البته می‌توان این دو نرم‌افزار را به صورت یکپارچه نیز در اختیار داشت.

نرم افزار کنترل تردد پارکینگ، مغز متفکر سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ است که همه چیز را زیر نظر دارد. تمامی تجهیزات Parking از جمله کارتخوان، دستگاه کنترل تردد، راه‌بند، و … توسط این نرم‌افزار تنظیم و کنترل می‌شوند. نرم افزار کنترل تردد خودرو علاوه بر مدیریت تجهیزات، مدیریت ورود و خروج خودروها را نیز به صورت کامل انجام می‌دهد.

نرم افزار پلاک خوان از طریق شناسایی و بررسی پلاک وسایل نقلیه، ورود و خروج آنها را مدیریت می‌کند. تصویر اسکن شده پلاک خودرو توسط دوربین پلاک خوان به این نرم‌افزار ارسال شده و مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. در صورت تأیید پلاک، سیگنالی برای باز شدن مسیر به راه‌بند ارسال می‌شود.

نرم-افزار-پلاک-خوان-پارکینگ

نرم افزار های پلاک خوان و کنترل تردد پارکینگ امکانات زیادی در اختیار شما قرار می‌دهند. برخی از امکانات این نرم‌افزارها به شرح زیر است :

 • ثبت اطلاعات خودر (پلاک، شماره کارت، تگ، تصویر خودرو)، مشخصات مالک خودرو
 • تعیین محدوده‌های زمانی مجاز جهت دسترسی خودروها به محوطه Parking بر اساس ساعت، روز و تاریخ انقضای مجوز
 • تعیین شماره پلاک‌ها یا شماره شناسایی (تگ، کارت و …) های مجاز جهت ورود یا خروج
 • تعیین محدودیت بر اساس تعداد ورود و خروج هر وسیله نقلیه
 • اتصال به دوربین پلاک خوان، کارتخوان، آنتن Rfid، دستگاه کنترل تردد و دریافت اطلاعات از آنها
 • ثبت تصویر از خودرو، پلاک، راننده و …
 • سفارشی سازی مسیر حرکت و محل پارک انواع وسایل نقلیه
 • تطبیق همزمان دو روش شناسایی مانند کارت و پلاک
 • فعالسازی سیستم هشدار در صورت رؤیت یک پلاک یا کارت(شماره شناسایی) خاص
 • تنظیم فاصله زمانی بین خواندن اطلاعات خودرو و باز شدن راه‌بند
 • ذخیره سازی اطلاعات در بانک اطلاعاتی امن و ارائه گزارشات متنوع به صورت فردی و گروهی

 

مزایای سیستم هوشمند کنترل تردد خودرو (پارکینگ)

1. در سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ، نیاز به نیروی انسانی حذف شده یا کاهش می‌یابد و بالطبع اشتباهات ناشی از به کارگیری نیروی انسانی جهت کنترل تردد و مدیریت پارکینگ حذف شده یا کاهش می‌یابد.

2. کاهش نیروی انسانی کنترل کننده و نگهبان در این سیستم، موجب کاهش هزینه‌های پرداخت حقوق به کارکنان می‌شود.

3. سیستم کنترل تردد خودرو، سرعت عملکرد بالایی نسبت به مدیریت سنتی دارد و موجب عدم اتلاف وقت و کاهش یا حذف ترافیک ورودی به پارکینگ می‌شود.

4. سیستم کنترل تردد پارکینگ، قابلیت یکپارچه سازی با انواع سیستم ها از جمله سیستم حضور غیاب را دارد. در این حالت داده‌های (ترددهای) ثبت شده در سیستم کنترل تردد برای نرم‌افزار حضور و غیاب ارسال می‌شود و نیاز به ثبت تردد مجدد نیست.

5. اطلاعات ورود و خروج Parking در یک بانک اطلاعاتی امن، ثبت و ذخیره سازی شده و به صورت مستند و در قالب گزارش‌‌‌های متنوع قابل ارائه می‌باشد.

6. در سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ از ورود خودروهای غیر مجاز به محوطه پارکینگ جلوگیری می‌شود و در ضمن امکان سرقت ماشین‌های پارک شده در محوطه پارکینگ وجود ندارد.

 

از کجا بخریم ؟ (شرکتهای فعال در حوزه کنترل تردد پارکینگ)

افق فرا ویژن

تجهیزات-پارکینگ

این شرکت تجهیزات کامل سیستم کنترل تردد پارکینگ (شامل راه بند، کارتخوان برد بلند، دوربین پلاک خوان، تگ و کارت RFID، دستگاه کنترل تردد، نرم افزار کنترل تردد خودرو، تابلو روان، پرینتر و …) را ارائه می کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید و یا با شماره 45892-021 تماس بگیرید.

آدرس : تهران – اشرفی اصفهانی، تقاطع باغ فیض، نبش کوچه بیدکی، برج زمرد، طبقه هفتم، واحد ٧٥


صائلا الکترونیک

تجهیزات-پارکینگ-صائلا

صائلا یکی از شرکتهای باسابقه در زمینه ارائه تجهیزات Parking است. این شرکت علاوه بر سیستمهای کنترل تردد پارکینگ، در زمینه ارائه انواع گیت نیز فعالیت دارد. تصویر بالا مربوط به دستگاه کنترل تردد پارکینگ هوشمند است که توسط شرکت صائلا ارائه شده و شامل گارانتی و 10 سال خدمات پشتیبانی میشود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید و یا با شماره 88101654-021 تماس بگیرید.

آدرس : تهران – خیابان قائم مقام فراهانی – جنب تهران کلینیک – کوچه آزادگان – پلاک 25 – ط4 – واحد 20


فرافن سامانه

 

این شرکت نیز یکی از فعالان عرصه ارائه و نصب سامانه های هوشمند کنترل تردد خودرو است و نمایندگی محصولات پگاسوس تایوان را دارد. در بخش محصولات شرکت فرافن سامانه، محصولات متنوعی شامل انواع دستگاه اکسس کنترل و ریدرهای برد بلند قرار دارد.

روی این لینک کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری راجع به محصولات این شرکت  داشته باشید. علاو بر این می توانید با شماره 22879761-021 تماس بگیرید.

آدرس : تهران،خیایان دکتر علی شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، بن بست ویرا، پلاک ۱۲، واحد ۱۶


پردازش هوشمند پارسیان

مدیریت-هوشمند-پارکینگ

شرکت پردازش هوشمند پارسیان راهکارهای مختلف مدیریت هوشمند پارکینگ را ارائه می کند. در صفحه این شرکت انواع تجهیزات کنترل تردد خودرو شامل تگ شیشه ای، آنتن برد بلند، راهبند، کارتخوان، دوربین پلاک خوان، نرم افزار پارکینگ، نرم افزار پلاک خوان و دستگاه ورود و خروج قرار داده شده  (تصویر بالا) که با کلیک بر روی هر یک مشخصات کامل آن را مشاهده خواهید کرد.

برای مشاهده محصولات و خرید روی لینک شرکت کلیک کنید و یا  با شماره 87700915-021 تماس بگیرید.

آدرس : تهران – شهرک غرب – بلوار فرحزادی بالاتر از تقاطع دریا – نبش بهاران 2 – پلاک 53 – طبقه 3 – واحد 3


ماداکتو

انواع-راهبند

ماداکتو یکی از شرکتهای بزرگی است که در زمینه ارائه محصولات کنترل تردد فعالیت دارد. این شرکت علاوه بر واردات و ارائه برخی محصولات خارجی، تولیدات داخلی نیز دارد. در سایت این شرکت 3 محصول کاربردی اتوماسیون مدیریت پارکینگ، سامانه پلاک خوان خودرو و مدیریت پارکینگ تحت وب قرار دارد که با کلیک بر روی هر یک مشخصات کامل آن را دریافت می کنید. ماداکتو طیف بسیار متنوعی از انواع راهبند را نیز ارائه می دهد.

مشخصات تماس : لینک سایت   شماره تماس : 49705000-021

آدرس : تهران – خیابان ستارخان، نرسیده به چهارراه خسرو، پلاک 581،ساختمان ماداکتو


جهان گستر سیمرغ

تجهیزات-کنترل-تردد-پارکینگ

این شرکت از سال 1375 فعالیت خود را در عرصه اتوماسیون های صنعتی و دستگاههای الکترونیکی آغاز کرده است. در بخش محصولات شرکت جهان گستر سیمرع می توانید انواع تجهیزات کنترل تردد پارکینگ هوشمند و نرم افزارهای مختلف را مشاهده کنید.

مشخصات تماس : لینک سایت   شماره تماس : 44009502-021

آدرس : تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان پیامبر، خیابان شاهد، خیابان وحدت 4، پلاک 22


ایمن سازان

راهبند

شرکت ایمن سازان قشم تجهیزات مختلف کنترل تردد پارکینگ از جمله انواع راهبند و جک پارگینگ را ارائه می کند.

مشخصات تماس : لینک سایت   شماره تماس : 8907-021

آدرس : بزرگراه کردستان (جنوب) خیابان ۲۹ غربی، پلاک ۶، واحد ۲


گذر کنترل

آنتن-برد-بلند-پارکینگ

اگر به دنبال خرید ریدر برد بلند هستید، این شرکت انواع متنوعی از آنتن (Reader) بدون تماس به شما ارائه می دهد. علاوه بر این سایر تجهیزات مرتبط نیز در سایت این شرکت وجود دارد.

مشخصات تماس : لینک سایت   شماره تماس : 77330946-021

آدرس : تهران – تهرانپارس بلوار پروین، خیابان 196 شرقی، بین خیابان 131 و 133،کوچه شهابی ، پلاک 140 واحد 1


نمونه هایی از پروژه های انجام شده توسط شرکتهای ایرانی  (سیستم کنترل تردد هوشمند پارکینگ)

 

سیستم کنترل تردد پارکینگ توسط تگ خودروrfid شرکت پداس

 

کنترل تردد پارکینگ ، درب سکشنال – شرکت البرز صنعت مبنا

 

کنترل تردد پارکینگ ، برج پارسی – شرکت فرافن سامانه آسیا

 

در این بخش با سیستم کنترل تردد هوشمند پارکینگ یا سیستم کنترل تردد خودرو آشنا شدیم و راهکارهای مدیریت هوشمند پارکینگ معرفی شد. در ادامه نیز تعدادی از شرکتهای فعال در این حوزه معرفی گردید. امیدوارم که مورد توجهتون واقع شده باشه. سوالات متداولی که کاربران داشتند، در پائین این پست درج شد. اگر شما هم سوال یا نظر داشتید، کامنت بگذارید. سعی می‌کنیم در اسرع وقت پاسخگو باشیم.

سوالات متداول سیستم کنترل تردد خودرو

در سیستم کنترل تردد هوشمند پارکینگ از چه تجهیزاتی استفاده می شود ؟

راه بند، درب کشویی متصل به قفل برقی، کارتخوان یا دستگاه کنترل تردد، دوربین و نرم افزار پلاک خوان، آنتن برد بلند UHF و نرم افزار کنترل تردد خودرو یا مدیریت پارکینگ، مهمترین تجهیزاتی هستند که در Parking استفاده میشوند

مهمترین روشهای کنترل تردد پارکینگ کدامند ؟

سامانه پلاک خوان خودرو (دوربین و نرم افزار) ، راهکار RFID (کارتخوان، کارت و تگ و ریدر برد بلند)

استفاده از روش ترکیبی در سیستم کنترل تردد پارکینگ به چه معنی است ؟

گاهی برای افزایش امنیت پارکینگها از روش ترکیبی برای احراز هویت و اعتبار سنجی افراد استفاده میشود. به طول مثال در این روش میتوان تعریف کرد که ابتدا پلاک خودروها توسط دوربین پلاک خوان اسکن شده و بررسی شود و در صورت تأیید آن کاربر نیز توسط کارت، رمز ، اثر انگشت و … احراز هویت شود. در نهایت در صورتی که هر دو مورد تأیید شده، اجازه دسترسی به محوطه پارکینگ داده میشود.

برای کنترل پارکینگ نیاز به یک مرکز کنترل و نرم افزار هست، یا می‌شود توسط یک اکسس کنترل به صورت مستقل در جلوی درب انجام داد؟

به هر دو صورت امکانپذیر است. برای کنترل پارکینگ می‌توانید از از یک اکسس کنترل به صورت مستقل استفاده کرده و آن را به راهبند وصل کنید. در صورتیکه پارکینگ شما گسترده است و یا تعداد ورودی/خروجی ها زیاد است، می‌توانید همه ورودی و خروجی ها را به صورت متمرکز از یکجا و توسط نرم افزار کنترل تردد مدیریت کنید.

34 دیدگاه

 1. سلام مطلب بسیار کاملی بود سپاسگذارم
  به نظر شما از کدوم روش در کنترل تردد پارکینگ استفاده کنیم بهتره ؟

  1. سلام وقت بخیر
   بستگی به شرایط شما داره. کارت rfid متدوالترین روش برای سیستم مدیریت پارکینگه
   اما هر کدوم از روشها شرایط خاص خودشون رو دارند. مثلاً برای پارکینگ خصوصی منزل نیازی نیست از پلاک خوان استفاده کنید. یک سیستم کنترل تردد کوچیک جواب کارتون رو میده.
   تو پارکینگ‌ها و شرکتهای بزرگ معمولاً از پلاک خوان یا آنتن استفاده می‌شه.
   با توجه وسعت پارکینگ و تعداد خودروها و همچنین بودجه شما میشه از روشهای مختلف استفاده کرد.

 2. سلام مهندس مطلب بسیار خوبی راجع به کنترل تردد پارکینگ نوشتید. دستتون درد نکنه.
  اما یه سوال ؟؟؟؟؟ شرکتها فقط همین 4 تاست ؟

 3. ببخشید اتوماسیون مدیریت پارکینگ تحت وب چیه . من جایی اینو خوندم زیاد توضیح نداده بود. تو سایت شما هم چیزی ننوشتید

  1. سلام
   منظور اینه که نرم افزار کنترل تردد پارکینگ تحت وب هست و شما می تونید از طریق وب و از هر کجا بر اتوماسیون پارکینگ تون مدیریت داشته باشید.

 4. سلام
  ممنون از مطلب بسیار عالی و کاربردیتون
  چندتا سوال داشت:
  جایی خوندم که از اینترنت اشیا هم در سیستم کنترل تردد پارکینگ استفاده میشه، این حرف درسته؟
  سامانه پلاک خوان، چطوری متن (شماره پلاک) رو از طریق تصویر دوربین تشخیص میده؟
  از روشهای بیومتریک هم در کنترل تردد خودرو استفاده میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   لطف دارید
   1. در بعضی از پارکینگها از حسگرهای (سنسورهای) اینترنت اشیا استفاده میشه. این سنسورها از یک موج اولتراسونیک برای تشخیص فاصله تا چیزی استفاده می کنند. هر سنسور در سطح فضای پارکینگ تعبیه شده است و در صورت اشغال بودن فضای پارک، اون را تشخیص میدن و در سیستم (نرم افزار) ثبت میشه
   2. نرم افزار پلاک خوان خودرو، قابلیت تبدیل تصویر به متن یا پردازش متن تصویر رو داره و به راحتی اینکارو انجام میده
   3. بله امکان استفاده از راهکارهای بیومتریک هست و بعضی از سیستمها از این روش هم استفاده میکنند

 5. به نظر من در حال حاضر بهترین روش کنترل تردد پارکینگ استفاده از روشهای rfid هست. روشهای استفاده از اون متنوعه
  هم انواع کارت میخونه، هم تگ. از فاصله نزیک با کارتخوان و از فاصله دور با آنتن uhf کار میکنه. من از این روش تو پارکینگم استفاده میکنم و راضی هستم. قبل از اینکه به در ورودی برسی، ریدر rfid تگ روی شیشه رو میخونه و در باز میشه.
  ارزونتر از پلاک خوان هم هست و دردسراش کمتره

 6. شرکتهای زیادی تو این حوزه فعالیت دارن. چرا فقط این چند تا شرکت را معرفی کردید ؟
  شرکت پداس ، رهپاد، پردازش تدبیر ، ایمن سازان و خیلی از برندهای دیگه دارن تو حوزه سیستم های کنترل تردد خودرو فعالیت میکنند

 7. قیمت سامانه پلاک خوان چنده ؟ دوربین و نرم افزار همراه همه یا باید جداگانه بخریم ؟

 8. نرم افزار کنترل تردد پارکینگ هم به صورت رایگان هست یا نه باید حتما تجهیزات کنترل تردد خودرو را خریداری کنیم تا بهمون نرم افزار بدن ؟ من یک نرم افزار میخوام برای تست . اگه جایی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام
   متاسفانه من راجع به این موضوع مطلبی ندیدم. اگه چیزی پیدا کردم ، حتما به شما اطلاع میدم

 9. راجع به کنترل تردد پارکینگهای عمومی و تجهیزاتشون هم مینوشتید. چونکه درصد زیادی از پارکینگها در سطح شهر به صورت عمومی هستند و خوبه که تجهیزاتشون هم معرفی بشن. کلاً راجع بن نحوه علمکردشون هم یه توضیحی بدید، بد نیست.
  مرسی

 10. قیمت راهبند پارکینگ چنده ؟ چرا شماره تماس نگذاشتید تا تماس بگیریم؟ میشه لیست قیمت برام بفرستید . به همین ایمیلی که نوشتم لطفا

  1. سلام
   مجله حضور و غیاب تو زمینه فروش فعالیت ندارد. لطفاً با شرکتهایی که در این پست معرفی شدند، تماس بگیرید.

 11. راهبند و باجه های یا دستگاه های کنترل تردد خوردو در پارکینگ ها دو تا از تجهیزات بسیار کاربردی هستند که شما چیزی راجع به اونها ننوشتید. اگه این دوتا مطلب رو هم اضافه کنید به لیست تون عالی میشه

 12. راهکارهای کنترل تردد خودرو Axis به شما کمک می کند تا کنترل دسترسی پارکینگ را با سیستم های ساده و متناسب با نیازهای خود بهبود ببخشید – از ورود و خروج خودرو ساده تا کنترل دسترسی پیشرفته. و یک راه حل کامل برای همه وجود دارد.

 13. میشه گیت رو طوری برنامه ریزی کرد که فقط ورودی باشه یا فقط خروجی . یعنی از طرف دیگه کارت رو قبول نکنه

  1. سلام
   بله امکانش هست. گیت های ورود و خروج میتونند در 6 حالت کار کنند که در متن این پست به اون اشاره شده . ازجمله حالتی که شما گفتید یعنی یک طرف ورود ممنوع طرف دیگر کنترل شده

 14. تو شرکت ما تمام پرسنل از درب پارکینگ رفت و آمد می کنند و خیلی وقته که دستگاه ساعت زنی جلوی ورودی پارکینگ نصبه. سوالم اینه که آیا ما میتونیم از این دستگاه برای کنترل تردد هم استفده کنیم یا باید یک دستگاه جداگانه خریداری کنیم ؟

  1. سلام
   باید ببینید که دستگاههتون قابلیت کنترل دسترسی داره یا نه، اگه مدلشو میفرمودید بهتر میشد راهنمایی کرد. به هر حال اگه به مشخصات فنی سیستم نگاه کنید، قطعا مشخص میکنه که همچین ویژگی رو داره یا نه

 15. در کنترل تردد پارکینگ فقط ورود خودروها چک میشه یا خروج هم کنترل میشه ؟ این دو تا یعنی کنترل فقط ورود یا کنترل ورود خروج با هم تفاوتی هم در هزینه دارند ؟
  پیشاپیش سپاسگذاری می کنم

  1. سلام
   بستگی به سیاست ها و خواسته های شما داره. می تونید فقط ورود رو کنترل کنید، اگه خواستید خروج رو هم میتونید کنترل کنید، اما الزامی نداره
   اگه ورود و خروجی تون یکی هست و تعداد کارکنان تون کمه میشه از همون تجهیزات استفاده کرد. اما اگه ورودی و خروجی پارکینگ با هم فرق دارند یا تعداد افراد زیاده بهتره به صورت جداگانه مدیریت بشن

 16. سلام و ارادت
  ببخشید شما یک شرکت معتبر می شناسید که به ما معرفی کنید راجع به هوشمند سازی پارکینگ میخواستم ازشون مشاوره بگیرم متشکرم از زحمات شما

  1. سلام بر شما
   شرکت هایی که تو این صفحه معرفی شدند، شرکتهای خوبی تو این حوزه هستند . اگه دوست داشتید باهاشون تماس بگیرید و قطعا کمکتون خواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا