بهترین راکت بازرسی بدنی 【راکت فلزیاب دستی】

راکت فلزیاب | موبایل یاب | بازرسی کنکور

راکت بازرسی بدنی یا فلزیاب، یکی از تجهیزات امنیتی قابل حمل است که برای شناسایی انواع فلزات و قطعات الکترونیکی به کار می‌رود. نیروهای حراستی و مأموران بازرسی توسط این دستگاه، بدن افراد را در زمان ورود به یک منطقه حساس مانند فرودگاه یا مراکز امنیتی دیگر مورد بازرسی قرار می‌دهند، تا از ورود اشیاء ممنوعه مانند انواع سلاح گرم و سرد، تجهیزات الکترونیکی ممنوعه و … به محوطه مورد نظر جلوگیری شود.
بدیهی است که ورود افراد خرابکار همراه با اشیاء ممنوعه به داخل هواپیما، ساختمان‌های مهم مانند مجلس، وزارتخانه‌ها، مراکز نظامی و امنیتی، مراکز آموزشی و رویدادهای مهم، تا چه اندازه می‌تواند خطرناک و فاجعه بار باشد. با استفاده از تجهیزات بازرسی همچون راکت فلزیاب، گیت بازرسی و دستگاه X-Ray به راحتی می‌توان از ورود موارد ممنوعه و خطرناک به داخل محوطه‌های حساس جلوگیری کرد.

 

بهترین راکت بازرسی بدنی

راکت-بازرسی-1205

راکت بازرسی بدنی Super Scanner 1205

قابلیت تنظیم حساسیت

یک سال گارانتی

باطری قابل شارژ

دارای کیف چرمی

قیمت 2,700,000 تومان

توضیحات بیشتر

راکت-فلزیاب-zk-d180

راکت فلزیاب ZK-D180

قابلیت تنظیم حساسیت

تشخیص فلزات آهنی و غیر آهنی

موبایل یاب

لامپ هشدار برای نمایش میزان شارژ

قیمت 2,750,000 تومان

توضیحات بیشتر

فلزیاب-قوی-pg150

راکت بازرسی قوی PG150

تنظیم حساسیت در 4 سطح

تشخیص فلزات تا 0.3 گرم

قدرت بالا در تشخیص فلزات بسیار ریز

دارای باتری شارژی و آداپتور

قیمت 10,000,000 تومان

توضیحات بیشتر

 

ِD100s-rocket

راکت موبایل یاب مدل D100S

دارای باتری شارژی

هشدار با صدا (ارتعاش)، زنگ و نور

حساسیت بالا در شناسایی

فلزیاب و موبایل یاب

توضیحات بیشتر

راکت-بازرسی-بدنی-t300

راکت بازرسی T300

دارای باتری داخلی و شارژر

بدنه سبک از جنس PVC

دارای نشانگر LED

آلارم صوتی و ویبره

توضیحات بیشتر

فلزیاب-md101

راکت فلزیاب MD101

تنظیم حساسیت در 4 سطح

فلزیاب و موبایل یاب

شناسایی فلز مس

دارای 12 الی 18 ماه گارانتی

توضیحات بیشتر

 

راکت بازرسی بدنی کنکور چیست؟

راکت-بازرسی-کنکور

یکی از کاربردهای مهم راکت های بازرسی، استفاده از آنها در بازرسی داوطلبان کنکور در زمان ورود به جلسه امتحان می‌باشد. یکی از چالش‌های همیشگی برگزارکنندگان امتحانات سراسری مانند کنکور، ورود وسایل الکترونیکی ممنوعه مانند موبایل، ماشین حساب، گیرنده‌های صوتی مانند هندزفری و … به داخل جلسه آزمون است. گاهی با توجه به وقت‌گیر بودن بازرسی بدنی کنکور، افراد مختلف می‌توانند وسایل ممنوعه را وارد جلسه کرده و از آنها استفاده کنند.

با به کار گیری راکت بازرسی بدنی کنکور  می‌توان از ورود اشیاء ممنوعه مانند موبایل و … به جلسه کنکور جلوگیری کرده و از اعمال خلاف قانون نظیر تقلب جلوگیری کرد. استفاده فلزیاب کنکور وقت زیادی از داوطلبان را نمی‌گیرد و در کمتر از 30 ثانیه می‌توان هر فرد را به صورت کامل و بدون دست زدن فیزیکی به افراد، بازرسی کرد. این راکت قابلیت تشخیص انواع فلزات آهنی و غیر آهنی و همچنین تجهیزات الکترونیکی مانند گوشی، تبلت، فلش مموری، ساعت هوشمند و … را دارد. از طرف دیگر راکت بازرسی کنکور یا فلزیاب کنکور وزن سبکی داشته و به راحتی قابل حمل است و بنابراین متصدیان و مأموران بازرسی مشکلی در استفاده از آن نخواهند داشت.

البته هنوز این راهکار در کشور ما به صورت قانونی نهادینه نشده و به صورت خیلی محدود در ورودی مراکز برگزاری آزمون یا برخی مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرد. مخصوصاً در مورد دانش‌آموزان یا دانشجویان دختر، به دلیل نوع پوشش سر امکان ورود ابزاری مانند هندزفری یا گیردنده و فرستنده‌های صوتی وجود دارد و کنترل ورود اشیاء ممنوعه از طریق بانوان به صورت سنتی خیلی سخت‌تر است. بنابراین بسیار مهم است که قدم اساسی در زمینه به کار‌گیری تجهیزات بازرسی مدرن نظیر راکت موبایل یاب یا فلزیاب در این حوزه برداشته شود.

 

راکت بازرسی یا فلزیاب چطور کار می‌کند؟

راکت بازرسی بدنی از طریق میدان مغناطیسی که در اطراف خود ایجاد می‌کند، اشیاء مختلف فلزی و الکترونیکی را که در محدوده مغناطیسی آن قرار گیرند، به راحتی تشخیص می‌دهد. در زمان ورود یا خروج افراد در مناطق حساس مانند فرودگاه‌ها، کارخانجات تولیدی، کارگاه‌های طلاسازی، مراکز امنیتی و …، مأموران بازرسی با استفاده از این راکت‌ها، یک فرد را به صورت کامل مورد بازرسی قرار می‌دهند. در صورت وجود اشیاء فلزی یا الکترونیکی، ردیاب آلارم می‌دهد. این آلارم می‌تواند به صورت لرزش (ویبره)، صدا (بوق) و نور (LED)، مأمورین را وجود موارد غیر مجاز آگاه سازد.

راکت-بازرسی-بدنی

بیشتر دستگاه های فلزیاب، دارای قابلیت تنظیم حساسیت هستند و این حساسیت از طریق سنسورهایی که در داخل دیواره‌های راکت هستند، تنظیم می‌شود. با کم و زیاد کردن حساسیت دستگاه، امکان شناسایی قطعات در سایزهای مختلف فراهم می‌گردد. حساسیت پائین مناسب شناسایی و تشخیص قطعات بزرگ مانند چاقو، اسلحه، موبایل و … است. برای تشخیص قطعات بسیار ریز مانند حافظه کوچک، ذرات ریز فلزی و الکترونیکی و موارد مشابه آن، باید حساسیت دستگاه در درجه بالا قرار گیرد.

 

5 فاکتور مهم در انتخاب بهترین  راکت بازرسی بدنی

قدرت-باتری

قدرت شارژ باتری

وزن-سبک

وزن سبک و حمل راحت

قدرت-تشخیص-بالا

قابلیت تنظیم حساسیت و قدرت تشخیص

گارانتی-و-خدمات-پشتیبانی

گارانتی و خدمات پشتیبانی

قیمت-راکت-بازرسی-بدنی

قیمت راکت بازرسی بدنی

قیمت راکت بازرسی بدنی

قیمت راکت بازرسی بدنی به عوامل مختلفی بستگی دارد و در حال حاضر با توجه به نوسانات شدید ارز و رشد تورم، قیمت‌ها نیز به صورت سرسام آوری افزایش یافته است. شرکتهای فروشنده معمولاً قیمت فلزیاب را در سایت‌هایشان درج نمی‌کنند، چرا که این قیمت‌ها ممکن است حتی به صورت روزانه نیز تغییر کند. عوامل مختلف مانند قدرت و شارژ باتری، برند دستگاه، میزان حساسیت و دقت در شناسایی در قیمت راکت بازرسی مؤثرند. در کل راکت های موبایل یاب و دستگاه هایی که فقط قطعات بزرگ را شناسایی می‌کنند، قیمت کمتری نسبت به سایر دستگاه‌ها با دقت و حساسیت زیاد برای تشخیص قطعات ریز دارند.

ما در بخش معرفی دستگاه ها در ابتدای صفحه، قیمت تعدادی از راکت های بازرسی بدنی را درج کرده‌ایم، که در صورت نیاز می‌توانید به این بخش مراجعه کنید.

 

همانطور که گفتیم راکت بازرسی یا فلزیاب برای کنترل و جلوگیری از ورود یا خروج اشیاء ممنوعه مانند قطعات فلزی، الکترونیکی، سلاح گرم و سرد، موبایل و … در یک منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از فلزیاب دیگر نیازی ندارید افراد را به صورت دستی بازرسی نمائید. برای انتخاب بهترین دستگاه بازرسی بدنی باید به قدرت باتری، وزن، قابلیت تنظیم حساسیت، قیمت و گارانتی آن توجه داشته باشید. در حال حاضر مهم‌ترین کاربردهای این دستگاه عبارتند از:

 • کنترل و بازرسی بدنی افراد در فرودگاه‌ها
 • کنترل و جلوگیری از ورود ابزار ممنوعه مانند موبایل، هندزفری، ماشین حساب به جلسات کنکور و سایر آزمونها
 • بازرسی پرسنل در زمان ورود و خروج به انبار یا شرکت‌ها جهت جلوگیری از خروج قطعات از شرکت
 • کنترل و جلوگیری از ورود اشیاء ممنوعه و خطرناک به ساختمان‌ها و مراکز مهم دولتی و امنیتی

سؤالات متداول

آیا استفاده از راکت بازرسی بدنی، برای سلامت انسان مضر است؟

خیر. طبق تحقیقات و پژوهش‌های بعمل آمده استفاده از راکت بازرسی هیچ تأثیری بر سلامت افراد ندارد و با خیال راحت می‌توان از آن استفاده کرد

مهم‌ترین ویژگی‌های یک راکت بازرسی یا فلزیاب خوب چیست ؟

باتری و شارژ با کیفیت ، سایر مناسب، وزن سبک و دسته نرم، قابلیت تنظیم حساسیت، قدرت شناسایی مناسب برای یافتن قطعات در سایزهای مختلف، گارانتی مناسب

مهم‌ترین کاربرد راکت های بازرسی چیست ؟

راکت بازرسی بدنی برای تشخیص و کشف انواع قطعات الکترونیکی و فلزی همراه افراد کاربرد دارد. از این رو از آن در ورودی اماکن حساس مانند فرودگاه‌ها، کارگاه‌های تولیدی و صنعتی و .. استفاده می‌شود. از این ابزار به عنوان راکت موبایل یاب در ورودی جلسات کنکور یا مدارس و یا راکت فلزیاب برای کشف انواع فلز نیز استفاده می‌گردد.

آیا امکان دور زدن راکت فلزیاب وجود دارد؟

خیر. دستگاه های ردیاب، هرگونه قطعه فلزی یا الکترونیکی با هر سایز حتی داخل عایق را به راحتی شناسایی می‌کنند. تنها علت عدم شناسایی می‌تواند اهمال کاری مأمور بازرسی در بررسی بدنی افراد باشد.

آیا راکت موبایل یاب توانایی تشخیص قطعات بسیار ریز را نیز دارد؟

بستگی با حساسیت راکت موبایل یاب دارد. هرچه حساسیت دستگاه بالاتر باشد، قطعات ریز تر نیز قابل شناسایی هستند.

6 دیدگاه

 1. سلام
  منظور از راکت بازرسی بدنی کنکور چیه ؟ میشه توضیح بدید ؟ مطالب مفید و کاربردی دارید . ممنون از اینکه وقت گذاشتید و محتوای با ارزش برای مخاطبان فراهم کردید.

  1. سلام بر شما
   راکت بازرسی کنکور هم یک نوع راکت بازرسی هست که برای بازرسی بدنی شرکت کنندگان کنکور و جلوگیری از ورود ابزاری مانند موبایل و … به داخل جلسه کنکور استفاده میشه.

 2. چقدر زمان میبره تا با یک راکت بازرسی بدنی ، یک فرد به صورت کامل بازرسی بشه و اگه موردی بود پیدا کنه ؟

  1. سلام
   معمولاً طی 30 ثانیه میشه یک نفر را به صورت کامل با راکت، بازرسی کرد. حالا ممکنه چند ثانیه هم کمتر یا بیشتر باشه

 3. سلام و عرض و ادب
  دو تا سوال راجع به این دستگاه ها داشتم اول اینکه وزن این دستگاه های بازرسی چقدره ، سنگین که نیست ؟ سوال دوم درباره باتری دارم باتری این سیستمها چقدر شارژ نگه میداره منظورم اینکه مثلا با یکبار شارژ چه زمانی میشه از اون استفاده کرد یک روز یا چند ساعت ؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر این راکت ها سبک و قابل حمل هستند و از نظر سنگینی متصدی را اذیت نمیکنند.
   بستگی به میزان و تعداد استفاده (اسکن) داره و البته به قدرت و کیفیت شارژ باتری هم بستگی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا